NIE TĘDY DROGA DZIEWCZYNY.

Lockdown wielu z nas podciął skrzydła …

Kobiety, które przychodzą do mnie w ostatnich miesiącach często mówią o tym, że ich życie wymknęło się spod kontroli. Brak poczucia wpływu sprawia, że stało się ono trudne, chaotyczne, nieprzewidywalne, a nawet przytłaczające. Obserwuję w wielu kobietach sporo frustracji oraz potwornego zmęczenia. No i jeszcze ten cholerny perfekcjonizm, który nie pozwala odpuścić. Bądźmy ze sobą szczere – z trudnością przychodzi nam to odpuszczanie. Niechętnie oddajemy terytorium, które do tej pory było zarządzane według misternie utkanego planu na życie.

Kochane, czas pandemii to nie jest czas na perfekcyjne działania. Powiem wprost – perfekcjonizm nam nie służy. Wręcz przeciwnie, on nas zapędza do pracy ponad siły. A stąd już tylko krok do totalnego wypalenia. Surowość wobec siebie i absurdalnie wysoko zawieszona poprzeczka to nie jest dobry sposób na zbudowanie pewności siebie. Nie tędy droga dziewczyny.

Ile razy zdarzyło ci się do siebie powiedzieć:
„Muszę wziąć się w garść!”
„Muszę się ogarnąć!”
„Powinnam sobie lepiej z tym radzić”.
„Koniec tego rozczulania się nad sobą”.

To nie działa.
To nie pomaga.
Jest w tych słowach sporo agresji skierowanej wobec siebie. Warto pójść w zupełnie innym kierunku. Ten, do którego zachęcam prowadzi przez samowspółczucie i życzliwość, które sprawiają, że mamy więcej siły do radzenia sobie z trudnościami, lepiej o sobie myślimy, lepiej się ze sobą czujemy i najważniejsze – rośnie nasza pewność siebie.

Co prawda nie od razu, nie z dnia na dzień. Pamiętaj, że budowanie pewności siebie to proces, który wymaga cierpliwości, systematyczności i przede wszystkim działania. Bo pewność siebie to efekt „po”, a nie „przed”. I jasne, że na początku będzie pojawiał się strach, lęk i opór. To naturalne. Nie ustępuj im! Idź i rób swoje, bo to co czeka na ciebie jest warte każdego wysiłku. Wiem co mówię. Byłam kiedyś po tamtej stronie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

W lipcu startuje VI edycja intensywnego programu rozwoju pewności siebie (online). Zapisz się na listę osób zainteresowanych jeśli nie chcesz jej przegapić.

Podcast dla Wysokie Obcasy

Kilka dni temu ukazał się podcast Wysokich Obcasów, w którym między innymi mówię o tym jak pandemia wpłynęła na naszą pewność siebie oraz co zrobić by ją odzyskać. Posłuchaj, a jak ci się spodoba, udostępnij proszę.

(Visited 245 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.